tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP: Runda w Jerez. Popis i dramat Marqueza, zwycięstwo Quartararo [WYNIKI]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MotoGP: Runda w Jerez. Popis i dramat Marqueza, zwycięstwo Quartararo [WYNIKI]

Autor: Konrad Bartnik 2020.07.19, 15:39 3 Drukuj

Fabio Quartararo w końcu się doczekał - wygrał dziś w Jerez swój pierwszy wyścig w klasie królewskiej. Popis kosmicznych umiejętności dał Marc Marquez, który niestety nie ukończył rywalizacji. Jego upadek na cztery okrążenia przed końcem wyścigu wyglądał bardzo groźnie i niewykluczone, że fatalnie wpłynie na resztę sezonu. 

Sezon 2020 w MotoGP wreszcie wystartował. Warto było czekać - z hiszpańskiego toru Jerez popłynęła przez ostatnie kilka dni szeroka fala sportowych emocji. Na starcie dzisiejszego wyścigu zabrakło dwóch istotnych zawodników: we wczorajszych kwalifikacjach przewrócił się Alex Rins z Suzuki, podobnie nieprzyjemna sytuacja przytrafiła się na porannej rozgrzewce Calowi Crutchlowowi. Obaj kierowcy odnieśli kontuzje, które wyeliminowały ich z rywalizacji. 

NAS Analytics TAG

Startujący z pole position Fabio Quartararo nie utrzymał prowadzenia na początku wyścigu. Na czoło wysunął się Maverick Vinales, którego skutecznie zaczął podgryzać Marc Marquez. Na piątym okrążeniu popełnił jednak spory błąd, który każdego innego zawodnika wysłałby do boksu. Marc w jakiś sposób uratował jednak motocykl z 67-stopniowego przechyłu, wykopał się ze żwiru i wrócił do rywalizacji na 18 pozycji. 

Następne okrążenia były popisem wspaniałych umiejętności mistrza świata. Marquez jechał na absolutnym limicie, wyprzedzając kolejnych zawodników. Na cztery okrążenia przed końcem wyścigu, walcząc o trzecie miejsce z Vinalesem, zaliczył niestety potężny highside. Wyleciał z maszyny, po czym został przez nią uderzony. Wyglądało to fatalnie i prawdopodobnie skończy się poważną kontuzją Hiszpana, który niedawno przeszedł przecież operację barku.  

Vinales, jadący na miękkiej przedniej oponie nie był w stanie utrzymać prowadzenia, które wywalczył i nie oddał już do końca Fabio Quartararo. Dla 21-letniego Francuza jest to wyśnione, pierwsze zwycięstwo w klasie królewskiej, na które zasługiwał już w poprzednim, debiutanckim sezonie. Podium uzupełnił Andrea Dovizioso, dla którego to również znakomity wynik, biorąc pod uwagę niedawny wypadek motocrossowy i operację obojczyka. Włoch rzutem na taśmę zdołał wyprzedzić Jacka Millera, który w przyszłym sezonie otrzyma fabryczne Ducati.  

Cały wyścig klasy królewskiej był niezwykle emocjonujący, z wielką przyjemnością oglądaliśmy walkę o dalsze pozycje. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Miller, Morbidelli, Pol Espargaro, Bagnaia, Oliveira, Petrucci i Nakagami. Wyścig okazał się fatalny dla Suzuki - Rins nie wystartował, a Mir wywrócił się na samym początku. Rywalizacji nie ukończyli również Aleix Espargaro, Valentino Rossi i Iker Lecuona. 

Wyścig klasy Moto2 nie dostarczył zbyt wielu emocji, zawodnicy finiszowali w sporych odległościach. Na podium znaleźli się Luca Marini, Tetsuta Nagashima i Jorge Martin. Z kolei w klasie Moto3 tradycyjna walka na noże i ciągłe przetasowania. Ostatecznie, po błędzie i upadku Johna McPhee triumfował Albert Arenas, dla którego to już drugie w tym roku zwycięstwo. Podium uzupełnili Ai Ogura i Tony Arbolino. 

Kolejne zawody szalonego sezonu 2020 już za tydzień na tym samym obiekcie. Nie możemy się doczekać!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:ja 20/07/2020 08:27

MARC THE BIKE!!!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę